עיצוב אפליקציה

כל מה שרציתם לדעת על עיצוב אפליקציות

עיצוב אפליקציה

תוכן עניינים:

 • עיצוב אפליקציית מובייל
 • מה חשוב לשים עליו דגש בזמן העיצוב
 • הודעות דחיפה מרובות – טעות נפוצה
 • אפליקציה מחיר – כמה זה יעלה לכם בסופו של דבר
 • עיצוב ui ux עם חברת ui

 

1סמארטפונים הם כבר לא עניין לתקשורת בלבד: כיום הם מכסים צרכים מרובים ועוזרים לנו לפתור מגוון בעיות. אפליקציות מובייל מאפשרות לנו ללמוד להתבדר, לבצע הרבה פעולות בסיסיות בשניות, לחשב ולערוך, להזכיר ולחבר אותנו לאנשים אחרים ועוד. אז מה הפלא שמספר הורדות האפליקציה הוא בצמיחה מתמדת עולמית משנה לשנה. לא רק המספר גדל אלא גם הגיוון, וזה ניכר בבירור ממגוון פרויקטי עיצוב אפליקציה. אז מה צריך בשביל עיצוב אפליקציית מובייל? מה המשמעות של עיצוב אפליקציות לאנדרואיד, ובכלל איך יוצרים אפליקציות ומעצבים אותן. ולא פחות חשוב, כמה זה באמת אמור לעלות, כלומר מהו עיצוב אפליקציה מחיר ההצלחה ומחיר העבודה, הנה כל התשובות. 

עיצוב אפליקציית מובייל

חווית המשתמש, הידועה גם בשם UX בשפה המקצועית, היא מכלול הגורמים או האלמנטים הקשורים לאינטראקציה של המשתמש באפליקציה לנייד. ניתן לומר שזהו אינדיקטור לרמת שביעות הרצון של המשתמש מהאפליקציה, כי עיצוב אפליקציה עם שימושיות טובה מאפשר ניווט ואינטראקציה עבור המשתמש כאשר הוא רוצה לבצע סוג כלשהו של מטרה. במקרה כזה אנחנו יכולים לומר שחווית המשתמש שנוצרת על ידי אותה אפליקציה היא חיובית. ה-UX לוקח בחשבון היבטים רבים הקשורים להיבט הוויזואלי או לניווט, אך יש לו גם מרכיב רגשי חזק, כאשר משתנים כמו אמון, רגשות או יכולת העברת מותג נכנסים לתמונה. לכן עיצוב אפליקציית מובייל אופטימלי משמעו עיצוב שלא דורש מהמשתמשים לחשוב הרבה ומתמקד בעיקר ברגשות, מניעים וצרכים שלהם.

  מה חשוב לשים עליו דגש בזמן העיצוב

  לעתים קרובות, השימוש הראשון באפליקציה הוא התקופה הקריטית ביותר שבה מתחבר המשתמש הפוטנציאלי לאפליקציה. הרושם הראשוני הוא קריטי ויכול להוות נקודה חשובה ואף מסייעת לגבי ההחלטה שלכם איך לעצב אפליקציה. לכן מאוד חשוב לדאוג ליצירת אפליקציה שהיא אינטואיטיבית, ובמקביל מציגה למשתמשים את התכונות שלה במהירות. 

  כמו כן, הימנעו מלהיכנס לתהליך עיצוב אפליקציה ללא כוונות ברורות. אפליקציות מתוכננות ומפותחות לעתים קרובות כדי לעקוב אחר מגמות במקום לפתור בעיה. במקרים אחרים הן נועדות למלא נישה או להציע שירות מובחן. העברת החזון הזה למשתמשים פוטנציאליים פירושה שהם יבינו את הערך שאפליקציה מביאה לחייהם, ואת זה יש להעביר בבירור מהרושם הראשוני. 

  אפליקציות נכשלות לעתים קרובות מחוסר זרימה וארגון, ולא בגלל פרטים לא מושלמים בעיצוב ברגע שהתכונות והפונקציות הבסיסיות של אפליקציה משורטטים, אז איך יוצרים אפליקציות זורמות? חשוב לא לדלג על תכנון מתחשב של ארכיטקטורת ה- UX  של האפליקציה. חשוב למפות תחילה את זרימת האפליקציה לפני שדואגים לגבי הפרטים העדינים יותר.

  זה זמן טוב לדבר על התקציב כשהעיצוב עושה התאמה של החשיבה לאילוצים כלכליים. כדאי כמובן להבחין בין פונקציות נחוצות למוגזמות, מאחר ודחיסת אפליקציה בתכונות תוביל לחוויית משתמש מטרידה, ואפליקציה עמוסה יתר על המידה תהיה קשה לשווק. אז גם אם מצאתם מפתח שביקש על עיצוב אפליקציה מחיר סביר, עדיין כדאי לבדוק נקודה זו. 

  גם ההקשר של האפליקציה חשוב לא פחות כי ממשק המשתמש בעת עיצוב אפליקציה  מסוימת עשוי להיראות מובן מאליו לצוות העיצוב, אך ייתכן שמשתמשים ראשונים ומשתמשים מקבוצות דמוגרפיה שונות לא ימצאו אותו אינטואיטיבי. לכן חשוב לשקול את המצב שבו האפליקציה מיועדת לשימוש. האם האפליקציה שלכם מאפשרת גישה מהירה ועושה זאת תוך זמן קצר או, האם זו אפליקציה עם הרבה תוכן שמאפשרת למשתמשים להישאר בה  זמן מה.  וכמובן חשוב לבדוק איך העיצוב ישדר את אופן השימוש למשתמשים. 

  הודעות דחיפה מרובות – טעות נפוצה

  קחו לדוגמה את הודעות הדחיפה שהן חלק מהשיטות המומלצות לשם עיצוב אפליקצית מובייל אבל אם תשתמשו ביותר מדי מהן אז המשתמשים יכבו אותם לחלוטין. הודעות שימושיות, כגון אלו המודיעות למשתמשים על הודעה חדשה או מזכירות להם לבצע צ'ק-אין יומי, נתפסות כמועילות והכרחיות. אפליקציות ששולחות עדכונים אקראיים לכאורה, או התראות על חדשות שאינן משפיעות ישירות על המשתמש, יזכו מהר מאוד בכיבוי ההתראות שלהן. לכן, המינון במקרה הזה הוא משמעותי וחשוב. 

  חשוב לשים לב גם שאלמנטים עיצוביים אשר נוספו כדי להפוך את הקומפוזיציה למושכת יותר מבחינה ויזואלית עדיין צריכים להוסיף ערך לחוויית המשתמש. לכן במקרה הזה חשוב ללכת עם הקונפסט שההוספה רק גורעת בסופו של דבר. אולם אם בכל זאת בחרתם בעיצוב שעומד להציג סטנדרטים חדשים, הרי שזה מחיב אתכם להיות עקביים לאורך כל האפליקציה. כמו כן דאגו שהטקסט ורכיבי הממשק יעוצבו בצורה אחידה. 

  אפליקציה מחיר – כמה זה יעלה לכם בסופו של דבר

  האמת ששאלת המחיר צריכה להיות מה באמת תרוויחו מהאפליקצייה הזו, והאם ההשקעה שווה לכם ומסייעת לכם להזניק את העסק שלכם. אם התשובה שקיבלתם היא חיובית הרי שהרעיון של עיצוב אפקליציות לאנדרואיד או לאפל הוא מה שאתם זקוקים לו. 

   

  עיצוב ui ux עם חברת ui

  אנחנו ב- CXM נדע לעצב עבורכם את האפליקציה הדרושה לעסק שלכם ולסייע לו להשיג את הייעדים שהצבתם לעצמכם. אז אל תהססו לפנות אלינו.

  דילוג לתוכן