עיצוב אתרים

עיצוב אתרים

עיצוב אתרים

 

תוכן עניינים:

  • חברתנו מספקת שירותי עיצוב אתרים ברמה הגבוה ביותר
  • היתרונות והחסרונות של אתרי תבניות
  • מהו הערך של עיצוב אתרים הבנויים בהתאמה אישית

 

חברתנו מספקת שירותי עיצוב אתרים ברמה הגבוה ביותר 

מרבית האתרים כיום מפותחים עם מערכת ניהול תוכן, או מערכת CMS  – המאפשרת לחברות לעדכן בקלות ובמהירות את אתריהן ללא תמיכה טכנית. ישנה ללא ספק פלטפורמה אחת פופולרית ביותר המשמשת לשם עיצוב אתרים  וזוהי וורדפרס, כאשר חלק מפלטפורמות מערכת ניהול התוכן האחרות הזמינות כוללות את ג'ומלה, CMS Made Simple, DotNetNuke ו- Drupal. הבחירה באמצעות איזו מערכת המשתמש מפתח אתר מסוים תלויה במגוון גורמים, כולל הדרישות הטכניות של השרת וכמובן רמת המומחיות שלו בפלטפורמות השונות.

עיצוב אתרים בוורדפרס או פלטפורמת CMS אחרת יכולים להיות מותאמים אישית, כאשר האתר כולו נבנה מאפס עבור חברה מסויימת ומותאם לצרכיה ולמותג שלה. אפשרות אחרת היא לעשות זאת באמצעות תבנית מוכנה מראש או "נושא" שנקנה מהמדף, או אפילו הורד בחינם. לשתי השיטות הללו יש את היתרונות והחסרונות שלהן. אלו משמעותיים כאשר מדובר בצרכים, ביעדים ובתקציב שלכם – אך כל האתרים אינם נוצרים שווים. באנו כאן אם כן לבדוק את היסודות של תבניות ואתרים המותאמים אישית, כולל האופן שבו תוכלו לדעת איזה מהם כאשר מדובר באפשרויות השונות של עיצוב ופיתוח אתרי אינטרנט.

עיצוב אתרים

היתרונות והחסרונות של אתרי תבניות

אתר תבניות הוא לעתים קרובות אופציה נהדרת עברו עיצוב ובניית אתרים במיוחד אם הפרויקט הוא פשוט – למשל, אתר שהוא בעצם חוברת מקוונת. יתרונות התבניות מתרכזות בעיקר בהבדלים הבאים:

אתרי תבניות זולים משמעותית מאתרים המותאמים אישית. כן יש כאן הבדל משמעותי בעיצוב אתרים מחיר השימוש בתבנית פירושו שרוב קידוד האתר נמצא במקום מבלי שהמפתח ירים אצבע. זו הסיבה שאתרי תבניות הרבה יותר משתלמים מאתרים מותאמים אישית, אם כי המפתח עדיין יצטרך להשקיע זמן בהתאמה אישית של התבנית ויישום התוכן.

סיבה נוספת היא שאתרי תבניות מהירים למדי ליישום בעת עיצוב אתרים. שוב, זה בגלל שרוב הקידוד נעשה. בדרך כלל ניתן להפעיל אתר תבניות תוך מספר שבועות, אם התוכן די מוכן לשימוש (עם זאת, לרוב זה לא המקרה – ולעתים קרובות התוכן הוא זה שמהווה מכשול משמעותי להשקת האתר) ולוח הזמנים של המפתח די ברור. לעומת זאת, בהתאם למורכבות של מה שאתם בעצם מעוניינים בו, אתר מותאם אישית, ייקח זמן רב יותר ומשאבים רבים יותר בעת עיצוב ופיתוח אתרי אינטרנט באופן משמעותי .

כמו כן, קחו בחשבון כי תבניות מתוחכמות יותר. כן התבניות הטובות ביותר מעוצבות, חזקות ומאפשרות התאמה אישית סבירה.

לעומת זאת יכולות להיות חסרונות משמעותיים בשימוש בתבניות, במיוחד אם המפתח אינו מיומן במיוחד. אלה יכולים לכלול: החיסרון המשמעותי הראשון הוא שהאתר עשוי להיראות כמו של כולם. מעצבים המיומנים במלאכת עיצוב אתרים יכולים למזער את הבעיה באמצעות שימוש יצירתי בגרפיקה והתאמה אישית בתוך התבנית, אבל בואו נודה על האמת, הנושאים הפופולריים ביותר הורדו כבר אלפי פעמים.

כלומר ישנה כאן הגבלה בעיצוב הגרפי וביכולת הניווט. מידה משמעותית של התאמה אישית אפשרית בתבניות, במיוחד בתמונות היקרות יותר, אך מי שעוסק בתחום של עיצוב ופיתוח אתרי אינטרנט יכול להעיד על כך שהוא תקוע במידה רבה עם הפרמטרים של התבנית עבור העיצוב הגרפי והניווט. זה יכול להיות פרמטרים עיצוביים פשוטים, כמו אפשרויות מוגבלות בסמלים, או נושאים חמורים יותר כמו חוסר היכולת לקבל פונקציונליות שמעוניינים בה באופן שבה רוצים שזה יעבוד.

חסרון נוסף הוא שתבניות מסוימות אינן מדוייקות במיוחד או מטופחות במיוחד. התבניות מגיבות למכשיר המשמש לצפייה בהן ומתייעלות אוטומטית לגודל המסך של אותו מכשיר. עם זאת, וורדפרס מתעדכן לעיתים קרובות כדי לעקוב אחר חששות האבטחה – עדכונים גדולים מתרחשים כמה פעמים בשנה, ותיקוני אבטחה יכולים לצאת בתדירות הנדרשת. למרבה הצער, לא כל מפתחי התבניות מעדכנים את התבניות שלהם כדי לעמוד בקצב השינויים. אם התבנית שבחרתם לא מתעדכנת באופן קבוע, התבנית עלולה להישבר כאשר מתקינים עדכון וורדפרס. מי שעוסקים במלאכת עיצוב אתרים בוורדפרס יודעים כי זה מחייב להריץ גרסה ישנה יותר של וורדפרס, מה שיכול להפוך את האתר לפגיע יותר לפריצה. בהמשך הדרך זה יכול להוביל גם לבעיות באירוח האתר, מכיוון שתוכניות אירוח אתרים איכותיות אינן מוכנות לארח אתרים שמפעילים גרסאות מיושנות של וורדפרס. כמו כן, קשרים חיצוניים מסוימים שעשויים להיות מוצגים באתר, כגון שילוב PayPal, יתעדכנו אוטומטית ועשויים להפסיק לעבוד עם גרסאות ישנות יותר של וורדפרס. למרבה המזל, תבניות יקרות יותר ומעוצבות יותר נוטות פחות לפתח בעיה זו – כדי למזער את הסיכון, לכן מומלץ לבדוק בקפידה ביקורות והיסטוריה של התבנית ושל המפתח שלה לפני הבחירה שלה. אפילו אם הדבר יכול להשפיע על בחירת תבנית אתרים מחיר כאן פחות חשוב, מאשר לשמור על איכות העבודה שלכם.

ניתן להגביל את הפונקציונליות באתרי תבניות, לכן הוספת מסחר אלקטרוני וסוגים אחרים של יישומים מותאמים אישית קשה או בלתי אפשרית באתרי תבניות.

בנוסף, אבטחה יכולה להיות בעיה. אנשים שנהנים מכתיבת קוד זדוני מוצאים את אתרי התבניות כמפתים במיוחד מכיוון שהם מאפשרים להם לפרוץ מספר אתרים בו זמנית. לעיתים מפתחים יתאימו אישית אתר תבניות באמצעות תוספים (תוסף הוא קוד שמוסיף פונקציונליות מסוימת) בניסיון לשפר את אבטחת וורדפרס בפרט, ואם המפתח לא באמת יודע מה הוא עושה, זה באמת יכול להחמיר את הבעיה. בנוסף, אם תיבחר על ידו תבנית שלא מתעדכנת באופן קבוע כדי לעמוד בקצב של וורדפרס, האתר יהפוך לפגיע יותר בפני האקרים.

מהו הערך של עיצוב אתרים הבנויים בהתאמה אישית

המיתוג שלכם יהיה חזק הרבה יותר כאשר האתר נועד להתאים עבורכם. כן במקום לנסות להשיג תבנית שתתאים למותג שלכם, נסו לייצר משהו ייחודי עבורכם. אז הנקודה החשובה ביותר באתר בנוי בהתאמה אישית היא שהאתר שלכם תוכנן ונבנה במיוחד כדי לתמוך במותג הקיים שלכם, ובאופן עקבי.

בנוסף תגלו כי אין מגבלות על גרפיקה ופונקציונליות. כמו כן עיצוב ובניית אתרים שנבנו בהתאמה אישית הופך אותם לאתרים גמישים שיכולים לצמוח איתכם. בהמשך הדרך יתכן שתזדקקו לשינויים משמעותיים לא רק בעיצוב, אלא גם בפונקציונליות של האתר שלכם. בעבודה עם אתר תבניות, ייתכן שתצטרכו להתחיל מחדש במקרה של שינויים משמעותיים. הרבה יותר קל להוסיף תכונות חדשות לאתר מותאם אישית. לכן השימוש הלכאורה זול בתבניות אתרים – מחיר שיכול להפוך ליקר בעתיד.

כמובן שקל יותר לעדכן אתרים שנבנו בהתאמה אישית עם עדכון וורדפרס. ניתן לתקן את כל הבעיות שעלולות להתרחש עם עדכון וורדפרס, מכיוון שאלו יכולים לשנות את קידוד האתר. אם עדכון וורדפרס שובר אתר תבניות שלא טופל על ידי מפתח התבניות, אתם עשויים להישאר תקועים עם גרסה ישנה יותר של וורדפרס, וזה הופך את האתר שלכם לפגיע יותר עבור האקרים.

אופטימיזציה למנועי חיפוש טובה יותר באתרים שנבנו בהתאמה אישית. זהו חלק מרכזי בקידום הדיגיטלי שלכם במיוחד אם אתם מתמקדים ממקד לאזור גאוגרפי או שירות ומוצר ספציפיים.

בנוסף, אתרים שנבנו בהתאמה אישית נחוצים למסחר אלקטרוני, ובמיוחד חנות מקוונת הכוללת יותר מאשר מספר פריטים.

חברתנו מספקת שירותי עיצוב אתרים ברמה הגבוה ביותר. אצלנו ניתן לקבל שירות עיצוב אתרים באופן המביא לשיפור חווית המשתמש, עיצוב UX ועיצוב UI לאתר החברה שלכם, לאתר העסק או אפילו לאתר התדמית הפרטי שלכם. לקבלת פרטים נוספים, השאירו את פרטיכם ליצירת קשר ונחזור אליכם בהקדם.

 

 

 

דילוג לתוכן